Hrad a město Rabí

Jak se k nám dostanete

Autem

Z Prahy se k Rabí vydejte po dálnici na Strakonice. Ve Strakonicích odbočte na Horažďovice. Z Horažďovic jeďte směrem na Sušici a po asi 9 km přijedete do Rabí.

Směrem od Plzně jeďte po silnici č. 20 směrem na Písek, za Nepomukem odbočte vpravo do Horažďovic a odtud pokračujte směrem na Sušici do Rabí.

Ceny parkovného jsou:
  • Osobní automobil: 40 Kč/den
  • Autobus: 60 Kč/den
  • Motocykl: 30 Kč/den

Vlakem

Vlaky ze Sušice jezdí zhruba jednou za hodinu. Nádraží v Sušici se nachází cca 1,5 km od náměstí, takže pokud vyrážíte odsud, nechte si dostatečnou časovou rezervu. Po cca 7 minutách jízdy vystoupíte na zastávce Žichovice a odtud se vydáte po žluté značce k hradu.

V Horažďovicích můžete využít jedno ze dvou nádraží: Horažďovice a Horažďovice – předměstí. Cesta trvá asi 16 minut.

Autobusem

Ze Sušice jezdí autobusy cca jednou za půl hodiny. Zastávka je na nábřeží, několik minut od náměstí. Do Rabí se dostanete do 20 minut.

Z Horažďovic jezdí autobusy z autobusového nádraží a cesta trvá asi 20 min. Zastávka Rabí je přímo na městečku, odkud je to asi 200m ke vchodu do hradu.

Na lodi!

Do Rabí se můžete vydat i lodičkou po řece Otavě. Trasa dlouhá 11 kilometrů trvá přibližně 2,5 hodiny. Je to klidný úsek řeky a tudíž je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené vodáky, kteří se rozhodnou vzít s sebou malé děti. Obyvkle se začíná ve vodáckém tábořišti v Sušici, pokračujete přes Čepice a doplujete do žichovického kempu, odkud se vydáte po žluté značce do Rabí.